Ankara Üniversitesi Microsoft Office 365 Aboneliği

Ankara Üniversitesi ile Microsoft Türkiye arasında, Ankara Üniversitesi öğrencilerine ve öğretim elemanlarına önemli olanaklar sağlayan protokol kapsamında Office 365 Eğitim (Office dokümanlarının -Word, Excel, PowerPoint vb.-) web üzerinden online düzenleme, anlık mesajlaşma ve görüntülü-sesli konferans yapma, dosya paylaşma gibi olanaklar sağlayan bir bulut platformunun kurulumları ve yeni kullanıcı tanımları tamamlanmıştır.

Office 365 Eğitim servisleriyle ilgili ayrıntılara, https://products.office.com/tr-tr/academic/office-365-education-plan adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu servisleri kullanmak isteyen personel ve yüksek lisans öğrencilerinin;
https://login.microsoftonline.com adresine bağlanıp, kullanıcı adı olarak Ankara Üniversitesi’nden alınmış e-posta adreslerini, parola olarak, T.C. Kimlik Numaralarının son 8 hanesini girmeleri, giriş işleminden sonra parolalarını değiştirmeleri gerekmektedir.

Bu servisleri kullanmak isteyen lisans ve önlisans öğrencilerinin ise;
https://login.microsoftonline.com adresine bağlanıp, kullanıcı adı olarak ÖğrenciNumarası@ogrenci.ankara.edu.tr, Parola olarak T.C. Kimlik Numaralarının son 8 hanesini girmeleri, giriş işleminden sonra parolalarını değiştirmeleri gerekmektedir.

Böylece, Office 365 Eğitim (Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online) OneDrive, Lync, SharePoint ürünlerini ücretsiz kullanabileceklerdir.

Kullanıcıların e-posta hesapları mevcut haliyle sürdürüleceği için, Exchange servisleri (Outlook, Takvim, Kişiler, Görevler) kullanılamayacaktır.

Kullanıcı adı ve parola sorunları için bid@ankara.edu.tr e-posta adresine mail atabilir, 2159001- 3022 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Servis detayları ve destek için http://office.microsoft.com/tr-tr/support/ adresini kullanabilirsiniz.

 

2019-04-17T14:09:00+03:00